ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ اسفند
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی اداره آموزش دوره دوم متوسطه معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
1395/08/08 کد خبر: 21899 اجلاس مديران دبيرستان‌هاي دوره دوم متوسطه
اجلاس مديران دبيرستان‌هاي دوره دوم متوسطه
اجلاس مديران دبيرستان‌هاي دوره دوم متوسطه با حضور قريب به 600 نفر از مديران مدارس استان خراسان رضوي برگزار شد.

پنج‌شنبه ششم آبان ماه اجلاس مديران دبيرستان‌هاي دوره دوم متوسطه با حضور عليرضا كاظميمدير كل آموزش و پرورش خراسان رضوي، رمضان نيري معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش و قريب به 600 نفر از مديرانمدارس برگزار شد.

در اين اجلاس كه در سالن همايش هاي ابن‌هيثم پرديس شهيد بهشتي برگزار شد، تعدادي از كارشناسان آموزش دوره دوم متوسطه شهرستان هاي استان نيز حضور داشتند.

كاظمي طي سخناني به اهميت جايگاه مديران در اهداف مندرج در سند تحول بنيادين اشاره كرد و گفت: مديران مدارس در تحقق اهداف سند تحول بنيادين نقش 50 درصدي دارند.

وي نيز با خاطرنشان كردن چالش‌هايي نظيرعدم حاكميت گفتمان در سند تحول بنيادين ميان اجزا، نبود نگاه تخصصي به حوزه مديريت به ويژه مديريت آموزشگاهي، توجه نداشتن به ضرورت برخورداري مديران از دانش نظري مديريت و عدم تدوين زير نظام رهبري و مديريت، افزود: تضادهاي موجود ميان آرمان‌هاي سند تحول بنيادين و مسير حركت آموزش و پرورش موجب شده است كه مديران در اجراي وظايف خود دچار كندي شوند.

در ادامه  نيري با برشمردن عوامل مرتبط با بهزيستي روان‌شناختي از جمله خويشتن‌پذيري، رابطه مثبت با ديگران، خودمختاري، زندگي هدفمند و مواردي از اين دست به بيان اهميت بهداشت رواني پرداخت و آن را لازمه مديريت پايدار دانست.

در اين جلسه رضوي مدير مدرسه علامه حلي تهران در حضور مديران به بيان تجربيات و راهكارهاي خود در اداره مدرسه و انگيزه بخشي به دانش‌آموزان براي موفقيت در كنكور پرداخت.

تعداد بازدید: 515
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal